29 Kasım 2022 Salı Saat: 08:40

Coşkun Özbucak’ın “SEVGİ YEŞERTİR UMUDU” şiir kitabı çıktı.

Ordu’da İnsan Manzaraları adıyla röportaj ve Dilek Ağacı adıyla öykü türünde beş kitabı yayımlayan Coşkun Özbucak bu kez şiir kitabıyla okuyucularla buluşacak.
Coşkun Özbucak’ın “SEVGİ YEŞERTİR UMUDU” şiir kitabı çıktı.
OSKİ
regaip kandili

Yayımlanan şiir kitabı için 02 Aralık 2022 tarihinde imza günü düzenleyeceğini belirten Özbucak, şiire yönelişi hakkında şunları söyledi, “Bir arkadaşımın “Neden şiir yazmıyorsun? Kimi yazılarını alt alta getirdiğimizde şiir oluyor. Şiir yazmalısın.” dedi. Şiir yazmayı hiç düşünmemiştim. Neden olmasın, diyerek yazmaya başladım. Yazdıklarımı çevremde arkadaşlara okuttum. Eleştirilerini aldım. Özellikle Perşembe Lisesi’ndeyken bize çok katkısı olan Edebiyat Öğretmenimiz Eyüp Sağesen’e teşekkür ediyorum. Sert eleştirileri ve övgüleriyle katkısı büyük oldu. Şiir yazmanın zorluğunu herkes kabul eder. Üzerinde çalışmalarını tamamladığım şiirlerimden bir bölümünü “Sevgi Yeşertir Umudu” adıyla dosya haline getirdim. Yayınevine sundum, yayımlama kararı verildi. Umarım okurlar tarafından da beğenilir.”

                Şiirlerinin sevgi, umut ve direnç üzerine olduğunu vurgulayan Özbucak, “Sevgi umudu yeşertir; umut da direnci. Direnç özgürlüğü; özgürlük de barışı yeşertir, diyorum. Temel, sevgi olduğuna göre yüreklerde sevgi eksik olmamalı anlayışındayım. Şiirlerimi de bu bakış açısıyla yazdım.” dedi.

                               Coşkun Özbucak “Sevgi Yeşertir Umudu” adlı şiir kitabı için imza gününü 02 Aralık 2022 Cuma günü saat 16.00-19.00 arasında Atlıhan Otel’de ( Ordu Büyükşehir Belediyesi yanı) gerçekleştirecek.

Bu haber toplam 78 defa okunmuşturAnahtar Kelimeler : ünye, şiir, ordu, büyükşehir, özbucak, kitab

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler

 

ÜNYE MEDYA HABER Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız