Deneme

6 Ocak 2023 Cuma Saat: 19:03

2022 YILI ORDU'NUN EN ÇOK OKUNAN HABERLERİ

2022 Yyılında Ordu İlçelerinde Gerçekleşen önemli haber başlıklarını ve özetlerini sizleri için toparladık
2022 YILI ORDU'NUN EN ÇOK OKUNAN HABERLERİ
777856
RAMAZAN ÇOCUK

Vali Sonel, Yeni Yılın İlk İlçe Ziyaretini Kumru’ya Yaptı

Vali Tuncay Sonel, yeni yılın ilk ilçe gezisini Kumru İlçesine gerçekleştirdi.

Ünye Belediyesi Mecllis Toplantısı 2022 ye Tartışmalı Girdi

Ünye Belediyesi’nde 2022 yılının ilk meclis toplantısı 04 01 2022 Salı günü gerçekleşti.

10 Adet gündem maddesinin görüşüldüğü 2022 nin ilk Ünye Belediyesi olağan Meclis toplantısı yer yer Tartışmalara neden oldu.

Gölköy Halkı Hes’e Karşı Mahkemeyi Kaza ndı

Ordu, Gölköy’de yapılmak istenen HES için imar değişikliği Projesi’ne karşı açılan dava sonuçlandı.

ÜNYE’DEKİ DOKTOR EKSİKLİĞİ SİZCE NEDEN?

Ünye Konuşuyor Bu Hafta Ünye ’nin Yıllardır Kanayan Yarası Olan Ünye Devlet Hastanesindeki Doktor Eksikliklerini Konu Edindi.

Ünye Tarihi bir değeri Yaşar Karaduman’ı kaybetti

Ünye’nin ilk Gazetecilerinden Yaşar Karaduman evinde ölü bulundu.

ÜNYE’NİN DOKTOR SORUNU BAŞKANLARIN GÜNDEMİNDE

Ünye Devlet Hastanesindeki Hayati önem taşıyan branşlarda doktor olmayışı Ünye li vatandaşların büyük tepkilerine yol açarken siyasi parti ilçe Başkanları sessiz kalmadı.

ÜNYE DEĞİŞİME HAYIR DEDİ

Ünye’de Bu hafta başından itibaren gerçekleştirilen 4 oda kongrelerinde de mevcut başkanlar değişmedi.

KISABİR SÜRE ÖNCE CEZAEVİNDEN ÇIKAN ADAM KARISINI ÖLDÜRDÜ

Ordu’da kısa bir süre önce cezaevinden çıktığı belirlenen adam eşini tabanca ile öldü rdü.

HANIMLARIN EL EMEĞİYLE EKONOMİYE KATKI

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı ’nın ev hanımların elleriyle yaptıkları eşyaları ekonomiye kaza ndırmayı amaçlayan çalışmalar için kadınlarımıza eğitimler veriliyor.

TOBB BAŞKANI HISARCIKOĞLU ÜNYE Lİ İŞ İNSANLARINA ÖDÜLLER TAKDİM ETTİ

Birtakım ziyaretler için Ünye ’ye gelen Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rıfat Hisarcıkoğlu “Ünye’ye biz bir okul kaza ndıracağız” sözlerini kullanarak müjdeli haber i verdi.

VALİ SONEL,”HEYELAN BÖLGESİNDEKİ VATANDAŞLARA HER TÜRLÜ YARDIMI YAPACAĞIZ”

Vali Tuncay Sonel, kısa bir süre önce İnkur mahallemizde gerçekleşen heyelan bölgesini ziyarette bulunup incelemeler yaptı.

Kalp Ameliyatları Artık Ordu ’da yapılabilecek

ODÜ Eğitim ve Araştırma Hastanesine, Kardiyovasküler Cerrahi (KVC) Ameliyathanesi ile Yoğun Bakım Ünitesi Açıldı.

ÜNYE DEĞİŞİME HAYIR DEDİ

Ünye’de Bu hafta başından itibaren gerçekleştirilen 4 oda kongrelerinde de mevcut başkanlar değişmedi.

ÜNYE’NİN DOKTOR SORUNU BAŞKANLARIN GÜNDEMİNDE

Ünye Devlet Hastanesindeki Hayati önem taşıyan branşlarda doktor olmayışı Ünye li vatandaşların büyük tepkilerine yol açarken siyasi parti ilçe Başkanları sessiz kalmadı. Ünye Medya Haber Ajans ı olarak sizlerden gelen yoğun istek üzer

ÜÇPINAR KÖYÜNÜN DAVASI BERAAT İLE SONUÇLANDI

Ünye’ye bağlı Üçpınar, Çiğdem ve Yeşilkent bölgelerinde maden arama sondajı çalışmalarına karşı çıkan köylülerin yargılanması beraat ile sonuçlandı.

Ünye’ye bağlı Üçpınar, Çiğdem ve Yeşilkent bölgelerinde maden arama sondajı çalışmalarına istemeyen yerli sakinlerinin kollu kuvvetler arasındaki arbededen dolayı yargılanan vatandaşlara mahkeme sonucunda toplu beraat kararı uygulandı.

TAKSİCİ İŞ İÇİN GİTTİĞİ ADRESTE TABANCA İLE VURULDU

Ordu Perşembe’de taksicilik yapan Doğukan A.( 22 ) Çağırıldığı adreste çağıran kişi tarafından silahla vuruldu.

Edinilen bilgiye göre olay Perşembe’de dün gece meydana geldi. N.Ç. isimli olduğu bilinen bir kişi Doğukan A. isimli taksiciyi evine çağırıp tabancayla göğsünden vurarak ağır yaraladığı belirtildi.

KIŞ MEVSİMİNİN SON BİR AYINDA 116 BİN KM YOL AÇILDI

Kış mevsiminde son bir ayda yağan yoğun kar yağışı nedeniyle kapan 116 bin km yol ulaşıma açıldı.

Son yılların en şiddetli Kış mevsiminin yaşandığı Ordu ’da, bir ay içerisinde ortalama 95 cm kar yağdı. Ordu Büyükşehir Belediyesi ekiplerince toplamda 116 bin 58 km yol ulaşıma açıldı. 1060 hastanın hastanelere ulaşması sağlanırken 366 cenazenin olduğu mahalle ve grup yollarına acil müdahale edildi.

İNTİHAR!.. 24 YAŞINDAKİ GENÇ DENİZE CANINA KIYDI

Ordunun Yemişli Mahallesi nüfusuna kayıtlı 24 Yaşındaki genç rıhtım iskelesinden atlayarak intihar etti.

Ordu'nun Altın ordu ilçesine bağlı Taşbaşı Mahallesi'nde Rıhtım iskelesinden beline bağladığı demirle denize atlayan şahıs, yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti.

 

BAŞKAN GÜLER, “BU YATIRIM 200 MİLYON DOLARLIK.”

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, Ünye Limanı’nın Yap işlet devret modeliyle 25 Mayıs’ta ihale edileceğini söyledi.

BAŞKAN ZEREN “TARİHİ TAŞ KAPI BU ŞEKİLDE BOYANIR MI?

Ünye’nin tarihi değerlerinden olan Hüsrev Yürür Konağına yapılan çalışmalara tepkiler artarak devam ederken bir tepki de Ünye Mimarlar Odası Başkanı Servet Zeren’den geldi.

Ünye Mimarlar Odası Başkanı Servet Zeren Hüsrev Yürür Konağına yapılan çalışmalar sırasında Tarihi Taş Kapının boyanmasına tepki gösterdi.

Ünye Mimarlar Odası Başkanı Servet Zeren Hüsrev Yürür Konağına yapılan uygulamanın uygun olmadığını ve bu tarihi eserin güzelliğine sahip çıkılmadığını vurguladı.

ULUBEY DOĞA VE ÇEVRE PLATFORMUNDAN ÇAĞRI

Ordu Ulubey Doğa ve Çevre Platformu 17 Mayıs Salı Günü yapılacak olan miting için vatandaşlara çağrıda bulundu.

Ulubey Doğa ve Çevre Platformu yönetimi Sosyal Medya Hesaplarından yaptıkları paylaşımda Doğamıza, su'yumuza, toprağımıza sahip çıkmak için yapılacak olan mitinge davet ediyoruz ifadelerini kullanarak vatandaşları mitinge çağırdılar.

Sürpriz Sanatçıların katılımı ve miting öncesi Halk Konseri olacağını paylaşımda bulunan ifadelerde yer verildi.

MİLLİ SPORCU SELİNAY’DAN ALTIN MADALYA

Antalya’da bisiklet festivali havasında gerçekleşen Akra Gran Fonda yarışlarında Ordu Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü Milli Sporcusu Selinay Tuğçe Kır, şehre altın madalya ile döndü.

MANYETİK KUMDA VOLEYBOL TURNUVASI

Ünye’de düzenlenen MAGNEFEST Gençlik ve Bahar Festivali kapsamında kumda voleybol turnuvası başladı.

Ünye Belediyesi tarafından bu yıl ilki organize edilen MAGNEFEST Gençlik ve Bahar Festivali kapsamında kum voleybolu turnuvası başladı.

ULUBEY'DE HALK MADEN HAYIR DEDİ

Ordu'nun Ulubey, Korgan, Altınordu, Gülyalı ilçelerinde 24 Mayıs 2022 tarihinde ihaleye yapılacak olan maden arama ihalesine tepki mitingi Ulubey ilçesinde yapıldı.

YOL ÇALIŞMASI SELE DÖNDÜ

Ünye’nin Burunucu Mahallesinde Ordu Büyükşehir Belediyesinin Yol Çalışması Sırasında Ekskavatörün ağırlığından dolayı Ünye ’nin 4 Mahallesini besleyen şebeke hattı patladı.

Ordu Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı tarafından Ünye ’de yapılan Yol çalışması esnasında ekskavatörün ağırlığından dolayı Ünye ’nin Çamurlu, Ortayılmazlar, Burunucu ve Atatürk Mahallesi olmak üzere 4 mahallenin suyunu karşılayan şebeke hattı patladı.

OSKİ, 3 YILDA ULUBEY İLÇESİNDE 34 PROJEYİ TAMAMDI

Ordu Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (OSKİ), 19 ilçede sağlıklı ve uzun ömürlü çalışmalara imza atıyor.

Hayata geçirdiği yatırımlarla 3 yılda 19 ilçede alt yapı sorununa büyük ölçüde neşter vuran OSKİ, Ulubey ilçesinde 13 milyon 618 bin 204 TL’lik yatırımı hizmete kaza ndırdı.

Ünye’de Katliam! Anne Baba ve Kız kardeşini bıçakladı.

Ünye’de psikolojik sorunları olan genç aile Anne Baba Ve Kız kardeşini Bıçakladı.

Ünye’nin Nurettin mahallesinde sabah saatlerinde gerçekleşen olayda psikolojik sorunları olduğu öğrenilen Emirhan Güneş(25), baba Adem Güneş’i, anne Emine Güneş’i ve kız kardeşi Gizem Güneş’i bıçakladı.

Bıçaklı saldırı sonrası baba olay yerinde hayatını kaybetti,  olayı Haber alır almaz Olay yerine gelen ilk yardım ekipleri anne ve kız kardeşi hastaneye kaldırdı.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener Ordu ’da Aybastı, Korgan ve Kabataş ilçelerinde gerçekleştirdiği esnaf ziyaretleri binlerce vatandaşın katılımı ile miting alanına dönüştü.

İlk esnaf ziyaretini Aybastı ilçesine gerçekleştiren Akşener, vatandaşların yoğun ilgi ile karşılamasını kendisini çok duygulandırdığını dile getirerek duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

ORTAR, ORDU ’NUN EN BÜYÜK FINDIK ÜRETİCİSİ OLDU

Bu yıl bahçe sahiplerinden kiralanan yeni bahçelerle 460 dönüme ulaşan FINVER bahçelerinde fındık hasatı başladı.

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler tarafından geçtiğimiz yıllarda başlatılan Fındık Verimliliği (FINVER) Projesi’nde alınan verim bahçe sahiplerinin projeye ilgisini arttırdı.

ÜNYELİ HALTERCİ YUSUF FEHMİ GENÇ REKOR KIRMALARA DOYMUYOR

Ünyeli halterci Yusuf Fehmi Genç başarılarına bir yenisini daha ekledi.

İslami Dayanışma Oyunlarına katılan Ünye li halterci Yusuf Fehmi Genç başarılarına bir yenisini daha kattı. Düzenlenen halter yarışmasında 174 kilo kaldırarak rekor kırdı ve altın madalyanın sahibi oldu.

KARDİYOLOJİ HASRETİ SONA ERDİ

Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan atamalar sonucunda Ünye Devlet Hastanesine Kardiyoloji uzmanı atandı. Yapılan atamalarda 5 uzman hekim Devlet hastanesi bünyesine katıldı.

ANA TANRIÇA KİBELE HEYKELİNİN KAZISINDA 2 BİN PARÇA TARİH ESER ORTAYA ÇIKARILDI

Doğu Karadeniz Bölgesi’nin ilk bilimsel arkeolojik kazısı olma unvanına sahip olan Kurul Kalesi’nde 2010 yılında başlayan çalışmalar 13.yılına girdi.

ORDU GÜNLERİNDE ÜNYE ’NİN MANYETİK KUMU’NA YOĞUN İLGİ

Dünyada az sayıda bulunan ve Türkiye’de sadece Ünye ’de bulunan Siyah Manyetik Kumuna Ordu Günlerinde yoğun ilgi topladı.

Türkiye’de sadece Karadeniz Bölgesinde Ordu İlinin Ünye ilçesinde bulunan ve içinde 20 adet mineral bulundurmasının yanı sıra insan sağlığına da yararlı olan Ünye Manyetik Kumuna Ordu Günlerinde vatandaşlar tarafından yoğun ilgi topladı.

KANO CUMHURİYET KUPASI YARIŞLARI

Ordu Büyükşehir Belediyesi ve Türkiye Kano Federasyonu iş birliğinde “ Ordu Büyükşehir Belediyesi Durgun Su Kano Cumhuriyet Kupası” yarışları düzenlenecek.

ÜNYE'DE OFF-ROAD HEYECANI

Ünye Belediyesi öncülüğünde düzenlenen Uluslararası Karadeniz Off Road Kupası nefes kesen yarışlara sahne olurken bölgeden gelen binlerce yarışsever bu heyecana ortak oldu.

GÜRGENTEPE’YE DEV ULAŞIM YATIRIMI

Ordu Büyükşehir Belediyesi Gürgentepe ilçesinde 40 km yolu asfalt ve betonla buluşturdu. İlçe genelinde 30 milyon liralık ulaşım yatırımı yapıldı.

FATSA’DA SOKAK VE CADDELERE SICAK ASFALT

Ordu Büyükşehir Belediyesi’nin ilçelerdeki ulaşım yatırımları sürüyor.

&

Bu haber toplam 106 defa okunmuşturAnahtar Kelimeler : 2022, YILI, ORDU, EN, ÇOK, OKUNAN, HABERLERİ, ÜNYE, FATSA, AKKUŞ

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler

 

ÜNYE MEDYA HABER Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız