24 Ocak 2023 Salı Saat: 14:46

ORDU’YLA ÖZBEKİSTAN’DAN İŞBİRLİĞİ

Ordu Ticaret ve Sanayi Odası’nda (OTSO) Özbekistan Ankara Büyükelçiliğinden gelen heyetin katılımlarıyla ‘Özbekistan Ticaret, Turizm ve Karşılıklı Yatırım Olanakları’ konulu tanıtım toplantısı düzenlendi.
ORDU’YLA ÖZBEKİSTAN’DAN İŞBİRLİĞİ
OSKİ
regaip kandili

Çeşitli ziyaretler kapsamında Özbekistan Ankara Büyükelçiliğinden Ordu ’ya gelen heyet, önce Ordu ’da faaliyet gösteren Ordu TSO üye firmalarını ziyaret ederek çalışmalarını yerinde takip etti.

Daha sonra oda toplantı salonunda üye firmalarla bir araya gelen heyet, firma yetkilileri ile istişarede bulundu.

Gerçekleşen toplantıya, Ordu TSO Yönetim Kurulu Başkanı Adil Levent Karlıbel, Özbekistan Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği, Ticaret ve Ekonomi Müsteşarı Maşrab Mamirov, Özbekistan Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği, Başkâtip Hurşid Rahmanov, Özbekistan Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı Temsilcisi Sevara Gafurova, Ordu TSO Yönetim Kurulu Üyeleri, Meclis Üyeleri ve üye firma yetkilileri katıldı.

Toplantıda konuşan Ordu TSO Yönetim Kurulu Başkanı Adil Levent Karlıbel; “Bugün burada misafirlerimizi ağırlamaktan son derece mutluyuz. Kendileri hem bu yöreyi keşfetmek, hem de Ordu lu yatırımcıları da Özbekistan’a yatırım yapmaları konusunda davet etmek için buradalar. Programımıza Organize Sanayi Bölgesinde bulunan üye firmalarımızı gezerek başladık.  Buralarda çok verimli toplantılar gerçekleştirdik. Burada da hem sizlerle tanışacaklar, hem de Özbekistan’daki yatırım fırsatlarını, ticari ilişkilerimizi nasıl geliştireceğimizi, beraber neler yapabileceğimizi bize anlatacaklar. Bu şimdilik ilk görüşme, daha sonra biz kendilerini Ankara’da ziyaret edeceğiz. Daha sonra bizlerde Özbekistan’da keşif gezisine çıkacağız inşallah. Irkımız bir, kültürümüz bir, dilimiz bir bundan sonraki süreçte birlikte çalışarak devam edeceğiz.” İfadelerini kullandı.

Toplantıya katılımlarından dolayı teşekkürlerini ileten, Özbekistan Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği, Ticaret ve Ekonomi Müsteşarı Maşrab Mamirov, Özbekistan’daki yatırım ve ticari anlamda fırsatları anlatarak üye firmalara bir sunum düzenledi.

 

 

Bu haber toplam 58 defa okunmuşturHaber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler

 

ÜNYE MEDYA HABER Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız