27 Ocak 2023 Cuma Saat: 17:57

OSKİ TAŞKINLARINA KARŞI ÖNLEMLER ARTIRDI !

Ordu Büyükşehir Belediyesi, yaz aylarında aşırı yağışlarda yaşanan su taşkınları ve sel felaketlerini önlemek amaçlı dere yataklarında önlemlerini artırdı.
OSKİ TAŞKINLARINA KARŞI ÖNLEMLER ARTIRDI !
777856
RAMAZAN ÇOCUK

Ordu Büyükşehir Belediyesi, su baskınları ve taşkınlara neden olan dere yataklarına neşter atmak için 2019-2023 yılları arasında, il genelinde 12 bin metre uzunluğunda menfez inşa etti.

 İlçe merkezleri ve ulaşım güzergahlarında yaşanan su baskınları ve heyelan riski en aza indirildi.

Ordu’da başlattığı altyapı seferberliği ile kentin sağlam temeller üzerinde yükselmesini hedefleyen Büyükşehir Belediyesi, uygulamaya koyduğu kalıcı çözümlerle, sorunları ortadan kaldırıyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’in talimatıyla, Fen İşleri Dairesi Başkanlığı ekipleri tarafından yapılan çalışmalar kapsamında 19 ilçede 12 bin metre uzunluğunda menfez çalışmasına imza atıldı.

YOLLAR KORUMA ALTINA ALINDI

Ordu’da ulaşımı sorun olmaktan çıkarmak için yoğun bir çalışma içerisinde olan Büyükşehir Belediyesi, büyük maliyetlerle yaptığı yolları yağışların etkisinden korumak, güvenli ve konforlu ulaşım hizmeti sunmak amacıyla kutu menfez ve boru menfez imalatı yaparak yolların ömrünü uzattı. Yol kenarlarında biriken ve dere yataklarından geçen sular, yapılan menfezlerle yolun diğer tarafına aktarılarak doğal akışına bırakıldı.

İLÇE MERKEZİNDEN GEÇEN DERE YATAKLARINA NEŞTER ATILDI

İlçe merkezlerinde yağmur sularının denize ulaşmasını engelleyen ve su baskınlarına neden olan ekonomik ömrünü yitirmiş hatlar, dev bakslarla güçlendirildi. Özellikle Altınordu, Fatsa ve Ünye ilçelerinde sil baştan yenilenen hatlarla birlikte, ilçe merkezlerindeki su baskınlarına neşter atıldı.

Büyükşehir Belediyesi, şimdiye kadar gerçekleştirdiği menfez imalat çalışmaları kapsamında il genelinde 12 bin metre menfez yaparak yol alt yapısını güçlendirdi.

 

Bu haber toplam 96 defa okunmuşturHaber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler

 

ÜNYE MEDYA HABER Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız