HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
19 Mart 2023 Pazar Saat: 17:57

ÜNYE ANADOLU LİSESİNDE SKANDAL!!! LAĞIM SUYU OKULUN BAHÇESİNE BOŞALTILIYOR.

Ünye Milli Eğitim Müdürlüğüne Bağlı Ünye Anadolu Lisesinde skandal görüntüler. Kanalizasyon suyu okul bahçesine boşaltılıyor.
ÜNYE ANADOLU LİSESİNDE SKANDAL!!! LAĞIM SUYU OKULUN BAHÇESİNE BOŞALTILIYOR.

Ünye Medya Haber Whatsapp Hattımıza ulaşan bilgiler doğrultusunda Ünye Anadolu Lisesi idarecilerinin öğrencilerin sağlığını hiçe sayarak Foseptik çukurunda biriken lağım sularını öğrencilerin kullanım alanındaki bahçeye boşalttığı  iddiaları üzerine haber ajans ımızın yaptığı araştırmalar sonucu iddiaların gerçek olduğu ortaya çıktı.

Ünye Anadolu Lisesinde buklunan laklaşık 40 – 50 ton kapesiteli Foseptik Çukurunun Motorlu bir düzenek yardımı ile öğrencilerin teneffüslerde dışarı çıkıp oturmak için yapılmış olan bankların hemen yanına boşalttığı video ile görüntülendi.

Okul çevresinde Yaptığımız Araştırmalar Sonrasında ve çevreden edindiğimiz bilgiler doğrultusunda Okul İdaresinin daha önce den de defalarca bunu yaptığı gelen bilgiler arasında yer alırken okul bahçesine Dökülen lağımların bahçenin hemen yanında bulunan arazi de göletler oluşturduğu da görüldü.

Lağımların çevrede birikmesinden dolayı Yaz aylarında aşırı sinek oluşturduğu okulda öğrenim gören öğrenciler tarafından da belirtilirken okul idaresinin biriken lağımları OSKİ’den  hizmet almayıp bahçeye dökmesi de oskiye vereceği ücretten mi kaçıyor sorusunu da aklılara getiriyor.

SKANDAL 2 : OKULDA YAKILAN KÖMÜR ARTIKLARI ÖNCE OKUL BAHÇESİNE ARDINDAN YAN BAHÇEYE ÇÜRÜMEYE BIRAKILARAK HASTALIKLARA DAVETİYE ÇIKARIYOR…

OSKİ merkeze uzak kanalizasyon giderinin olmayan bölgelerde fosseptik çukurlarını boşaltmak için araç hizmeti verirken Okul İdaresinin bunu tercih etmeyip Okul bahçesine dökerek öğrencilerin sağlığını tehlikeye atması bizleri  hayretler içierisinde bırakırken okul idaresinin bir diğer sıkandalı ise okulda ısınmak için kullanılan kömür artıklarının önce okul bahçesine daha sonrada okul bahçe duvarının hemen arkasında bulunan araziye aktarıp çürümeye bırakılarak mikrop saçmaya sineklerin oluşmasına davetiye çıkarmasına ise şaşkınlık ile karşıladık.

Ünye İlçe Sağlık Müdürlüğünün, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün Ve Kaymakamlığın öğrencilerimizin sağlığını hiçe sayan bir skandal karşısında sessiz kalmayacaklarını ve gereğini yapacaklarına inancımız tamdır.

Ünye Medya Haber Murat Erkuş

Bu haber toplam 793 defa okunmuşturHaber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler

 

ÜNYE MEDYA HABER Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız