HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
28 Mart 2023 Salı Saat: 11:45

“MÜNAKAŞA DEĞİL MÜNAZARA” YARIŞMASINDA İL FİNALLERİ BAŞLADI

Ordu Büyükşehir Belediyesi ve Ordu İl Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğinde “Münakaşa Değil Münazara” adıyla bu yıl 2’ncisi düzenlenen liseler arası ödüllü münazara yarışmasında ilçe etaplarının tamamlanmasının ardınd
“MÜNAKAŞA DEĞİL MÜNAZARA” YARIŞMASINDA İL FİNALLERİ BAŞLADI

32 takımla başlanan il finallerinde son 2’ye kalmak için mücadele eden gençler, belirlenen konularda yaptıkları kapsamlı araştırmalarla fikirlerini savunuyor.

Ordu Büyükşehir Belediyesi, kurum ve kuruluşlarla yaptığı iş birliği çalışmaları ile Ordu ’da çeşitli etkinliklerin hayata geçmesine öncülük ediyor.

Bu kapsamda Ordu İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile iş birliği yapan Büyükşehir Belediyesi, öğrencilerin kendine güven duygusunun gelişmesi, kendilerini daha rahat ifade edebilmeleri, farklı görüşleri bir arada yaşatabilme, kanıtlar ve bilgiler yoluyla mantık yürüterek fikirlerini savunmalarına katkı da bulunmak amacıyla bu yıl 2’ncisini düzenlediği “Münakaşa Değil Münazara” yarışmasında ilçe etapları tamamlandı.

BÜYÜK FİNALE DOĞRU REKABET ARTIYOR

Ordu Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde gerçekleştirilen yarışmanın ilçe etaplarının tamamlanmasının ardından il finallerine geçildi. Ordu Büyükşehir Belediyesi Karadeniz Tiyatrosunda il finallerine kalan 32 takım verilen konular üzerine yaptıkları kapsamlı araştırmalarla fikirlerini savunuyor.

Yoğun katılımla gerçekleşen yarışmanın final etabında ilk olarak takım sayısı 16’ya düşecek. 16 turunun ardından sırasıyla çeyrek ve yarı final müsabakaları yapılacak ve ardından 6 Haziran’da son 2 takım final yarışması gerçekleştirecek.

DERECEYE GİRENLERE ÖDÜL YAĞACAK

Alanında deneyimli uzman jüri üyeleri tarafından yapılacak olan değerlendirmelerin ardından dereceye giren takımlara Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından şu ödüller verilecek:

1. olan takım öğrencilerine 9 bin TL para ödülü (her öğrenciye 3 bin TL), okula dizüstü bilgisayar, danışman öğretmene kültür gezisi

2. olan takım öğrencilerine 6 bin TL para ödülü (her öğrenciye 2 bin TL), okula dizüstü bilgisayar, danışman öğretmene kültür gezisi

3. olan takım öğrencilerine 4 bin 500 TL para ödülü (her öğrenciye 1500 TL), okula dizüstü bilgisayar, danışman öğretmene kültür gezisi

Öte yandan yarışmada yer alan sunucu, zaman tutucu, jüri ve yürütme kurulu üyeleri ile turnuvada görev alan diğer personelde kültür gezisine katılacak.

 

 

Bu haber toplam 104 defa okunmuşturHaber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler

 

ÜNYE MEDYA HABER Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız