HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
29 Ağustos 2023 Salı Saat: 14:10

O TARİHTE ÜNYE’DE BİR ÇOK YER SULAR ALTINDA KALACAK

Ünye'de küresel ısınma nedeniyle yaşanan deniz seviyesinde, yükselmenin hızla artacağı ve kıyı şeridinde olan yerleşim yerlerinin ise sular altında kalacağı gündeme geldi.
O TARİHTE ÜNYE’DE BİR ÇOK YER SULAR ALTINDA KALACAK

Clımate Central sitesinde 2030 ve 2050 yılları arasında, sel seviyesi altında kalması beklenen kıyı sahilleri arasında, Ünye 'nin sahilleri de yer aldı.

Sitenin verilerine göre, Ünye 'de küresel ısınma nedeniyle belirtilen yıllarda kıyı yerleşim bölgeleri sular altında kalacak. Ünye 'de 2030-2050 yılları arasında sular altında kalacak yerler arasında, Ünye Devlet Sahil Yolu’nun neredeyse tamamının yer alması dikkat çekti.

Clımate Central sitesinde, Ünye 'de denize kıyı olan yerlerin 2030-2050 yıllarında büyük bir kısmının deniz suları altında kalacağı, risk haritasında yer aldı. Söz konusu risk haritasına göre, 2030-2050 yıllarında küresel ısınmadan kaynaklı olarak, Ünye 'de denize kıyı yerleşim bölgeleri arasında yer alan Ünye Sahilinde, Toki Sahili, Öğretmenevi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakultesi, Uniport Alışveriş Merkezi ile Fevzi Çakmak Sahili’nin bulunduğu bölgelerde birçok nokta, sular altında kalıyor.

Söz konusu risk haritasında, Öğretmen Evi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Uzunkum Plajı, Ayanikola Kilisesi, Uniport Alışveriş Merkezi, Ünye Otagarı, Devlet Sahil Yolunun büyük bir kısmı ve birçok noktanın büyük bir kısmının deniz seviyesinin yükselmesi ile sular altında kalacağı gösterildi.

Bu haber toplam 4.367 defa okunmuşturAnahtar Kelimeler : O, TARİHTE, ÜNYE’DE, BİR, ÇOK, YER, SULAR, ALTINDA, KALACAK

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler

 

ÜNYE MEDYA HABER Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız