HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
28 Eylül 2023 Perşembe Saat: 16:05

MEVLİD-İ NEBİ İLE ''İYİLİĞE AİLDEN BAŞLAMAK'' KONULU KONFERANS GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Diyanet İşleri Başkanlığı ile Ünye İlçe Müftülüğü’nde hazırlanan konferans Ünye Müftülüğü Konferans Salonu’nda gerçekleşti.
MEVLİD-İ NEBİ İLE ''İYİLİĞE AİLDEN BAŞLAMAK'' KONULU KONFERANS GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Konferansın açılış konuşmasında Ünye Müftüsü Hüseyin Okuş; “Bir hafta boyunca O’nu konuşuyor, O’ndan söz ediyoruz. Büyüklerimiz diyor ya, “Muhabbetten oldu Muhammed hâsıl, Muhammed’siz muhabbetten ne hâsıl.” Bir sohbette O’nun ismi anılmadan, O’na Selatü Selam getirmeden, O zikredilmeden o merasim sona ererse, o muhabbet ortamının bir anlamı yoktur. Efendimiz Aleyhissalatu vesselam Dünya’ya teşrifleri münasebetiyle İlçe Müftülüğü olarak birçok program hazırlandı. Ziyaretlerimiz oldu. Kandilimiz tüm camilerde karşılandı. Bugün de burada hocalarımızın ve Faruk Bey’in teşrifleriyle Peygamber Efendimiz Aleyhissalatu vesselam’dan söz etmeye, O’nu anlatmaya, O’nun ahlakını, hidayetini, adaletini anlamaya ve yaşamaya çalışacağız.” dedi.

Konferansa katılarak haftanın anlam ve önemine dair konuşmasında Diyanet İşleri Başkanlık Vaizi Faruk Turhan; “Mevlid-i Nebi ile Camiler ve Din Görevlileri Haftası geçtiğimiz yıl ve bu yıl Din Hizmetleri Genel Müdürlüğümüzce ikisi bir arada kutlanmaktadır. Anlam, mana, toplumsal bütün açısından bütünlük arz eden iki hafta olması ve zamansal yakınlık nedeniyle birlikte kutlanmaktadır. Bizler bu haftayı Peygember Efendimizi anmaya, andıktan sonra anlamaya, anladıktan sonra yaşamaya, yaşadıktan sonra da yaşatmaya dair kutlamaktadır. Haftamız mübarek olsun. Bu haftamız Peygamber Efendimizin sünnetini yaşamaya, siretini öğrenmeye ve hayatımıza aktarmaya vesile olsun. Her sene başkanlığımız bu haftaları belirli bir tema çerçevesinde kutluyor. Bu tema belirlenirken toplumun ihtiyaç duyduğu, unutulan, unutturulan bazı değerlen üzerinde topluma Peygamber Efendimizin hayatından mesajlar vermeyi hedefliyoruz. Bu sene de “Peygamberimiz, İman ve İstikamettir.” Topluma yeniden iman üzerine bir istikametin gerekliliğini hatırlatmak üzerini bu temanın üzerinde durmaktayız.” dedi.

 

Bu haber toplam 149 defa okunmuşturHaber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler

 

ÜNYE MEDYA HABER Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız