HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
14 Kasım 2023 Salı Saat: 16:26

PERŞEMBE DOĞALGAZ’LA ISINMAYA BAŞLADI

Ordu Büyükşehir Belediyesi Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’in girişimleri ile Perşembe ilçesinde bulunan evler doğalgazla ısınmaya başladı.
PERŞEMBE DOĞALGAZ’LA ISINMAYA BAŞLADI

Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı döneminde ülke genelinde doğalgazın kullanılabilmesi için büyük projelere imza atan Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, Karadeniz’in zorlu coğrafyasına rağmen Ordu ili Altın ordu ilçesi haricinde kalan ilçelerde de doğalgaz çalışmalarına hız veriyor.

 

Bakanlığı döneminde Türkiye genelinde doğalgazın yaygınlaştırılması için yoğun çaba sarf eden Başkan Güler; Altınordu, Ünye ve Fatsa ilçelerini doğalgaz ile buluşturarak inanılması zor bir projeyi hayata geçirmişti. Tüm ülke genelinde yaygınlaştırılan ve Ordu ili Altın ordu ilçesinde de kullanılmaya başlanan doğalgaz şimdi ise Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’in girişimleri ile Perşembe ilçesinde evleri ısıtmaya başladı.

 

PERŞEMBE’DE YÜZDE 40’LIK BÖLÜM DOĞALGAZ İLE BULUŞTU

 

Ordu’nun 19 ilçesinde alt ve üstyapı çalışmaları haricinde önemli yatırımlara da imza atan Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler Altınordu, Ünye ve Fatsa ilçeleri haricinde doğalgaz ağının genişletmek için başlattığı altyapı yatırım çalışmasına hız kaza ndırdı. Bu kapsamda Perşembe ilçesinde geçtiğimiz aylarda başlatılan doğalgaz çalışmasında yüzde 40’lık bölüm geride kaldı. Perşembe ilçe merkezi dahil olmak üzere Efirli Mahallesi’nde doğalgaz akımı başlarken çalışmaların kısa sürede tamamlanması hedefleniyor.

 

1 YIL İÇERİSİNDE ÇALIŞMALAR TAMAMLANACAK

 

Perşembe ilçe merkezini kapsayan doğalgaz çalışmalarının 1 yıllık süre zarfında tamamlanacağının müjdesini veren Perşembe Belediye Başkanı Mustafa Sayım Tandoğan, Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’e teşekkür etti.

 

Başkan Tandoğan açıklamasında şu bilgilere yer verdi:

 

“İlçemizde kısa süre önce başlattığımız doğalgaz çalışmalarında yüzde 40’lık bölüm tamamlandı. Altyapısı tamamlanan mahallelerimizde evlere doğalgaz akışı sağlandı. Hedefimiz 2024 yılı içerisinde mücavir alanlar dahil olmak üzere ilçe merkezimizde doğalgaz akışının tamamlanması planlanmaktadır. Bu yatırımın ilçemize kaza ndırılması ve yapılan yatırımın takip edilmesi noktasında bizlere destek veren Büyükşehir Belediye Başkanımız Dr. Mehmet Hilmi Güler’e ve ekibine çok teşekkür ediyorum. Doğalgaz çalışmalarının ilçemize hayırlı olmasını temenni ediyorum.”

 

VATANDAŞLARDAN BAŞKAN HİLMİ GÜLER’E TEŞEKKÜR

 

Çalışmalar dolayısıyla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’e ve emeği geçenlere teşekkür eden ilçe sakinleri, “Bizim için hayal olan bir çalışma ilçemizde başladı. Yıllardır söyleniyordu. Ancak bir çalışma yoktu. Büyükşehir Belediye Başkanımız seçim öncesi böyle bir vaat vermişti. Sözünü yerine getirdi. İlçemiz adına çok önemli bir çalışma. Emeği geçenlere çok teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Bu haber toplam 100 defa okunmuşturAnahtar Kelimeler : PERŞEMBE, DOĞALGAZ’LA, ISINMAYA, BAŞLADI

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler

 

ÜNYE MEDYA HABER Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız