5 Şubat 2019 Salı Saat: 23:47

SEL MAĞDURLARINA ÖDEMELER YAPILIYOR

Sel Afetzedelerinin Yaraları Sarılıyor
SEL MAĞDURLARINA ÖDEMELER YAPILIYOR

Sel Afetzedelerinin Yaraları Sarılıyor
Cumhurbaşkanlığınca, 8-9 Ağustos 2018 tarihlerinde ilimizde yaşanan sel afeti nedeniyle 6 Milyon TL acil destek ödeneği gönderildi.
İlimize gönderilen 6 Milyon TL’lik acil destek ödeneği ile, 8-9 Ağustos 2018 tarihlerinde yağan aşırı yağışlar sonucu, ilimizin Ünye, İkizce, Çaybaşı, Fatsa, Perşembe başta olmak üzere bazı ilçelerinde meydana gelen sel, su baskın, heyelan olaylarında zarar gören işyeri ve araç sahipleri ile fındık ürünü zarar gören üreticilere, zararları oranında ödeme yapılacak.
Cumhurbaşkanlığınca ilimize gönderilen 6 Milyon TL’lık acil destek ödeneğinden, sel afetinden etkilenen 44 araç sahibi, 63 işyeri sahibi ve 6.987 çiftçi (üretici) olmak üzere toplam 7.094 kişi yararlanmış olacak. 
Sel afetinden zarar gören araç ve işyeri sahipleri ile çiftçilere yapılacak ödemeler, 6 Şubat 2019 Perşembe gününden itibaren banka hesaplarına yatırılacak. 
8-9 Ağustos 2018 tarihlerinde ilimizde yaşanan sel afetinin yol açtığı hasarları, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın Ordu’ya gelerek bizzat yerinde gördüğünü ve incelediğini belirten Vali Seddar Yavuz, “Sel afetinin yaşandığı andan itibaren Sayın Cumhurbaşkanımız ve Kabine üyeleri ilimize teşrif ederek, bizlerin yanında oldular. Afet sonrasında yaraların sarılması için de tüm imkanları seferber ettiler. Sel afetinde araçları, işyerleri ve ürünleri zarar görenler için de 6 Milyon TL’lık bir acil destek ödeneğini ilimize gönderdiler. Bu ödeneği, hak sahiplerine zararları oranında dağıtımını hızlıca yapıyoruz. Bu vesileyle başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, Hükümetimize tüm Ordulular adına teşekkür ve şükranlarımızı arz ediyoruz” dedi.
ÜNYE HABER AJANSI
Anahtar Kelimeler : SEL, MAĞDURLARINA, ÖDEMELER, YAPILIYOR, ÜNYE, HABER

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler

 

ÜNYE HABER VE MEDYA AJANS Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız

G-0M8FWJ5EH7