12 Nisan 2019 Cuma Saat: 12:42

UFKA YOLCULUK YARIŞMASI ÖDÜL TÖRENİ DÜZENLENDİ

UFKA YOLCULUK YARIŞMASI ÖDÜL TÖRENİ DÜZENLENDİ Ünye Çevre Eğitim Kültür Spor Ve İzcilik Kulübü Derneği (ÜNÇEK), Ufka Yolculuk 7. Bilgi Ve Kültür Yarışmaları Kapsamında “Güzel Ahlak” Konulu Bilgi Yarışmasında Dereceye Giren
UFKA YOLCULUK YARIŞMASI ÖDÜL TÖRENİ DÜZENLENDİ
2. devre başlıyor

UFKA YOLCULUK YARIŞMASI ÖDÜL TÖRENİ DÜZENLENDİ

Ünye Çevre Eğitim Kültür Spor Ve İzcilik Kulübü Derneği (ÜNÇEK), Ufka Yolculuk 7. Bilgi Ve Kültür Yarışmaları Kapsamında “Güzel Ahlak” Konulu Bilgi Yarışmasında Dereceye Girenler İçin Ödül Töreni Düzenledi.

 Türkiye Genelinde Server Gençlik Ve Spor Kulübü Derneği Tarafından Dört Farklı Kategoride Düzenlenen; Ünye , Akkuş , Çaybaşı Ve İkizce İlçelerinde 17 Mart 2019 Pazar Günü Onbeş Sınav Merkezinde Proje Ortağı ÜNÇEK Organizasyonuyla Yapılan Ufka Yolculuk 7.Bilgi Ve Kültür Yarışmasının Ödül Töreni, 11 Nisan 2019 Perşembe Günü Saat 17:30’da Ünye Belediyesi Sosyal Tesislerinde Gerçekleştirildi.

Türkiye Genelinde Yaklaşık 700 Bin Adayın, Ünye Ve Çevre İlçelerinden İse Yaklaşık 3500 Kişinin Yarışmaya Müracaat Ettiğini Belirten ÜNÇEK Başkanı Hüseyin Dikici, Yarışma Organizasyonunun Herhangi Bir Sıkıntı Yaşanmadan Tamamlandığını  Geçen Yıllarda Da İslam İlmihali, Son Peygamberin (S.A.S) Hayatı, Hadis, Kuran-I Kerim Meali, Kuran Ve Sünnet Bütünlüğü Konulu Bilgi Yarışmalarının Yapıldığını Hatırlattı.

Başkan Dikici Açıklamasının Devamında; “Amacımız; İslami Çizginin Dışına Sapmadan, Sünnet-İ Seniyyeye Bağlı, Çağa Uygun, Aşırılıktan Uzak Ve Takvaya Dayalı Müslümanlığı Hayatına Uyarlayan Nesillerin Yetişmesine Katkı Sağlamaktır. Amaç Ve İlkelerimiz Doğrultusunda Bireysel Olarak Kendimize Ve Toplum Hayatına Yaşatılması Ve Anlatılmasıyla İlgili Farkındalık Oluşturmak İçin Çalışmalarımıza Devam Ediyoruz. Günümüzde Her Türlü Bilgi Kirliliğinin İnsanların Zihninde Karmaşıklık Oluşturulmaya Çalışıldığı Bir Ortamda Ufka Yolculuk Bilgi Ve Kültür Yarışması; Dinimizle İlgili Bilgileri Kaynağından Etkin Ve Doğru Bir Şekilde Ülkemizin Güzel İnsanlarına Ulaştırmayı Amaç Edinmiştir. Bu Vesileyle Yarışmanın Ödül Gecesinde Değerli Dostlarımızı Aramızda Görmekten Son Derece Mutluyuz” İfadelerini Kullandı.

Dernek Başkan Yardımcısı Hasan Açıkgöz, “Yarışmaya Başvurular 16 Şubat 2019 Tarihi İtibariyle Tamamlanmıştı. Geçen Senelerden Farklı Olarak Bu Sene “İlkokul Kategorisi, Ortaokul Kategorisi, Lise Kategorisi Ve Arapça Kategorisi” Olarak Toplamda Dört Farklı Kategoriden Oluşan Ufka Yolculuk 7.Bilgi Ve Kültür Yarışmasında, Sınavlar “Online Sınav Ve Yazılı Sınav” Olmak Üzere İki Aşamalı Olarak Yapıldı. 17-18 Şubat 2019 ’ Da Gerçekleştirilen Online Sınavda 50 Puan Ve Üzeri Alan Yarışmacılarımız Yazılı Sınava Girmeye Hak Kaza ndılar

. Yarışmacılar

İlkokul Kategorisi İçin Psikolog Semiha Bahadır’ın Kaleme Aldığı ‘Güzel Ahlak Yolculuğu’ Adlı Eserden,

Ortaokul Kategorisi İçin Psikolog Semiha Bahadır’ın Yarışma İçin Hazırladığı ‘Erdemler Kampı’ Adlı Eserden

 Lise Kategorisi İçin İmam-I Gazali’nin “İhya’u Ulumi’d-Din” Eserinin Güzel Ahlak Konusunun İşlendiği Bölümlerden Oluşan Ve Günümüz Türkçesine Uyarlanmış ‘Güzel Ahlak’ Adlı Eserden

 Arapça Dilinde İse Özel Olarak Hazırlanan 18 Yaş Ve Altı Kategoride ‘Bidayetü’l Hidaye’ Adlı Eserden Sorumlu Tutuldular” Dedi.

Online Sınavı Başarı İle Tamamlayan Yarışmacıların Yazılı Sınavını, 17 Mart Pazar Günü Saat 10.00’da Türkiye İle Aynı Anda Ünye Ve Çevresindeki 15 Sınav Merkezinde, 58 Salonda Ve 75 Gönüllü Gözetmen Eşliğinde Başarılı Bir Şekilde Gerçekleştirdiklerini Belirtti. Yapılan Çalışmalar Hakkında Bilgi Veren Yarışma Tertip Heyeti Üyesi Kenan Arslan İse “Yarışma Süresince Ünye , Çaybaşı, Akkuş Ve İkizce İlçelerindeki Hemen Hemen Tüm Okullar Ziyaret Edildi, Öğrencilere Yarışmamız Tanıtıldı,

 Aşler, Broşürler Dağıtıldı Ve Kayıtlar Yapıldı. İdareci Ve Öğretmenlerle Bilgilendirme Toplantıları Yapıldı, Kitap İle Bir Saat Buluşma Etkinliği Kapsamında Kitap Okuma Programı Düzenlendi. Online Deneme Sınavları Ve Değişik Yarışmalar Organize Edildi” Dedi. Ufka Yolculuk Kültür Yarışmalarının Altı Yıldır Uluslararası Platformda Düzenlendiğini, ÖSYM Standart Ve Kalitesinde ÖSYM’den Sonraki En Büyük Sivil Organizasyon Olduğunu İfade Etti. Yarışmanın İlanından Ödül Gecesinin Tertibine Kadar Geçen Yedi Aylık Süre Zarfında Çok Ciddi Çalışmalar Yaptı klarını; Yarışmanın Duyuru, Tanıtım Ve İcrasında Tüm Ekibin Özveriyle Çalıştığını İletti. 5 Nisan 2019 Tarihinden İtibaren Yarışmanın Kesin Sonuçlarının Açıklanmasıyla Böyle Nezih Bir Ortamda Ödül Gecesini Organize Ettiklerini Belirtti.

 Yarışmaya Her Yıl Katılımın Artarak Devam Ettiğine Dikkat Çeken Yarışma İl Sorumlusu Halil İbrahim Uygur, “Bu Yıl ‘İçindeki Güzelliği Paylaş’ Sloganıyla Başlattığımız Güzel Ahlak Konulu Bilgi Yarışmasını Tertip Ettik.

 Toplumun Her Kesimini Güzel Ahlak Timsali Olan Son Peygamberin (S.A.V) Mesajları İle Buluşturup O’nun Ahlakı İle Ahlaklanmasına Vesile Olmak, Her Yıl Toplumun İhtiyaç Duyduğu Güncel Konuları Ele Alarak İslamı En Güzel Şekilde Tanıma, Anlama Ve Hükümlerini Uygulama Konusunda İnsanlara Yardımcı Olmak, Doğru İnancı, Doğru Düşünceyi Ve Güzel Ahlakı Öğreten Muteber  İlim Adamlarının Güvenilir Eserlerinin Okunmasını Sağlamak, Peygamber Efendimizin Güzel Ahlakının Okunmasını, Anlaşılmasını Ve Hayata Tatbik Edilmesini Teşvik Etmek, Dinimizin Güvenilir Kaynaklardan Daha Doğru Anlaşılmasına Ve Anlatılmasına Destek Olmak, Ayrıca Okuma Alışkanlığının İstenilen Düzeyde Olmadığı Günümüzde; Okuyan, Düşünen Ve Okuduklarıyla Hayatına Yön Veren Bireylerin Yetişmesine Ve İnsanlarımızın Sahih Kaynaklarla Buluşmasına Bir Nebze De Olsa Katkı Sağlamak İstiyoruz” Şeklinde Belirtti.

 Ünçek Yönetim Kurulu Üyesi Ceyhan Gür, Ufka Yolculuk Bilgi Yarışmanın Ödüllü Bir Yarışma Olduğunu, Dört Farklı Kategoride Düzenlenen Yarışmanın Merkezi Ödülleri Olarak;

 İlkokul, Ortaokul, Lise Ve Arapça Kategorilerinde Birinci Olanlar 2 Umre Seyahati + 2 Bin 500 TL

 İkinci Olanlar 2 Umre Seyahati + Bin 500 Lira,

 Üçüncü Olanlar 2 Umre Seyahati + 500 Lira

 4. – 10. Olanlara 7 Gr Külçe Altın Ödülü Kaza nacak.

Bunun Yanında Ordu İli Ödülleri Olarak

 İlkokul, Ortaokul Ve Lise Kategorilerinde

 Birinci Olanlara 1500 TL

İkinci Olanlara 1000 TL

 Üçüncü Olanlara 500 TL

 4. – 10. Olanlara 250 TL

 Verileceğini

İlçe Ödülü Olarak İse Ünye Çevre Eğitim Kültür Spor Ve İzcilik Kulübü Derneği Tarafından Ünye , Akkuş , Çaybaşı Ve İkizce Havzasında Yarışmaya Katılıp

İlkokul, Ortaokul Ve Lise Kategorilerinde Birinci Olanlara 1000 TL,

 İkinci Olanlara 750 TL

Üçüncü Olanlara 500 TL

 4.-10. Arası Dereceye Giren Yarışmacılara İse Gram Altın Ödülü Verileceğini Belirtti. Yarışma Sonucuna Göre Derece Listesi Şu Şekilde Oluştu:

İLKOKUL KATEGORİSİ Derece Sırası

Adı Soyadı Okuduğu Okul PUAN

Furkan Enes Değirmenci İnönü İlkokulu 87,41 2

Utku Talha Gür Yaşar Gazioğlu İlkokulu 83,83 3

 Ahmet Selim Gül Şehit Fatih Eloğlu İlkokulu 83,69 4

 Ahmet Faruk Gümüş Şehit Fatih Eloğlu İlkokulu 79,68 5

Atakan Akkan Atatürk İlkokulu 79,26 6

Mehmet Haktan Öztürk Atatürk İlkokulu 78,40 7

 Esmanur Şimşek Şehit Fatih Eloğlu İlkokulu 76,97 8

Aslı Kolcu Çaybaşı İlküvez İlkokulu 76,68 9

Elif Sude Bakırcı Cumhuriyet İlkokulu 76,10 10

Ayşegül Çoban İkizce Devecik İlkokulu 75,96

ORTAOKUL KATEGORİSİ

Derece Sırası Adı Soyadı Okuduğu Okul PUAN

 Fatmagül Şimşek Ünye İmam Hatip Ortaokulu 88,66 2

 Betül Türkmen Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu 88,53 3

 Muhammet Fatih Öner Ünye İmam Hatip Ortaokulu 81,68 4

 Bünyamin Çamyar Çaybaşı Şehit İslam Çubuk Ortaokulu 78,78 5

 Ömer Zaid Ateş Ünye İmam Hatip Ortaokulu 78,12 6

 Büşra İnce İkizce Devecik Ortaokulu 77,99 7

Zahra Yılmaz Ünye İmam Hatip Ortaokulu 77,86 8

Nurhanım Arslan Fatih Meydan Ortaokulu 77,86 9

 Ömer Faruk Çöpoğlu Akkuş İMKB Yatılı Bölge Ortaokulu 76,80 10

Sudenur Yılmaz Akkuş İmam Hatip Ortaokulu 76,28

LİSE KATEGORİSİ  

 

Derece Sırası Adı Soyadı Okuduğu Okul PUAN

 Hüsne Bektaş Anadolu İmam Hatip Lisesi 96,39 2

 Elif Şule Kaya Ünye Mehmet Rek Güven Fen Lisesi 96,39 3

 Melike Çandır Ünye Mehmet Rek Güven Fen Lisesi 93,01 4

Pınar Dikbıyık Akkuş Anadolu Lisesi 91,99 5

Oğuzhan Kocakoç Ünye Anadolu Lisesi 91,99 6

 Hasan Cihan Ünye Anadolu İmam Hatip Lisesi 91,32 7

Yunus Emre Çubuk Ünye Mehmet Rek Güven Fen Lisesi 90,92 8

Yuşa Uslu Ünye Anadolu Lisesi 88,50 9 Asude Kılıç Fen Lisesi 87,82 10

 Betül Ay Ünye Mehmet Rek Güven Fen Lisesi 86,97

 Kuran-I Kerim Tilavetiyle Başlayan Program, Dernek Başkanının Selamlama Konuşması Ve Yarışmayla İlgili Farklı Slayt Ve Video Gösterileri İle Devam Etti. Dernek Faaliyetlerinin Anlatıldığı Sinevizyon Sunumunun Ardından Dereceye Giren Yarışmacılara Ödülleri Takdim Edildi. Çok Sayıda Davetlinin Katıldığı Programda Duygulu Ve Heyecan Dolu Anlar Yaşandı.

Ödül Töreni Sonrası ÜNÇEK Başkanı Hüseyin Dikici, Yarışmanın Sponsorlarına Ve Emeği Geçenlere Teşekkür Ederek Plaket Takdim Etti. “Bu Anlamlı Yarışmanın Tertip Edilmesinde Çok Büyük Çaba Sarf Eden Yarışma Tertip Komitesine, Yönetim Kurulu Üyelerine, Tüm Destekçilerimize, Gözetmenlerimize; Yarışma Süresince Bizlerden Yardımlarını Esirgemeyen Okul İdarecileri Ve Öğretmenlerimize, STK’lara, Bu Güzel Gecede Bizleri Yalnız Bırakmayarak Bizi Onurlandıran Ve Gecemize Renk Katan Dostlarımıza Ve Yarışmacılarımıza Çok Teşekkür Ediyorum, Dereceye Giren Yarışmacılarımızı Tebrik Ediyorum; Velilerini, Hocalarını Ve İdarecilerini Kutluyorum” Dedi.

ÜNYE HABER AJANSI / ORDU ’NUN HIZLI GÜVENİLİR HABER AJANSI

Bu haber toplam 1.254 defa okunmuşturHaber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler

 

ÜNYE MEDYA HABER Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız