3 Nisan 2021 Cumartesi Saat: 14:57

MESLEKİ EĞİTİMDE 1000 OLULDAN BİRİ ÜNYE ARİF NİHAT ASYA LİSESİ OLDU

Milli Eğitim Bakanlığının hayata geçirdiği “Meslekî Eğitimde1000 Okul Projesi” için seçilen okullardan biri Ünye Arif Nihat Asya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi oldu.
MESLEKİ EĞİTİMDE 1000 OLULDAN BİRİ  ÜNYE ARİF NİHAT ASYA LİSESİ OLDU

“Meslekî Eğitimde1000 Okul Projesi” proje kapsamında iyileştirme ve zenginleştirme çalışmaları sonunda Ünye Arif Nihat Asya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi kütüphanesinin açılışı Ordu İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Fatih Vargeloğlu tarafından yapıldı. 
Açılışa Ordu İl Milli Eğitim Şube Müdürü Hasan Kocabaş, Ünye İlçe Milli Eğitim Müdürü Özgür Tokgöz, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Bahri Aslışen de katıldı.
Yapılan çalışmalarla ilgili olarak Ordu İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Fatih Vargeloğlu’na bilgi veren okul müdürü Mehmet Yazıcıoğlu, kütüphanedeki yayın sayısının artırıldığını ve toplamda 3465 yayın sayısına ulaşıldığını, yayınların Dewey Onlu Sistemine göre tasnif edilerek raflara yerleştirildiğini belirtti. Ayrıca kütüphanenin boyanarak belirlenen ”özgürlük” teması doğrultusunda milli ve manevi değerleri ön plana çıkaran asma tavan, kapı ve duvar süslemelerinin yapıldığını, perde takıldığını ve ışıklandırmanın yapıldığını söyledi. Kütüphanenin internet alt yapısının güçlendirilerek yeni bilgisayarlar alındığını, yeni kitap rafları, masa ve sandalyelerin temin edilerek öğrencilerin kullanımına sunulduğunu ifade etti.
 
Daha sonra Öğrencilerle birlikte kurdeleyi keserek kütüphanenin açılışını yapan İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Fatih Vargeloğlu, okul kütüphanesini inceledi. İncelemenin ardından emeği geçenlere teşekkür etti.
 
Açılışın ardından öğretmenler odasında öğretmenlerle bir araya gelen İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Fatih Vargeloğlu, Ordu Milli Eğitim Müdürlüğünce yapılan çalışmalar hakkında öğretmenlere bilgi verdi. Tek tek öğretmenlerle tanışıp sohbet eden İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Fatih Vargeloğlu, öğretmenlerin ihtiyaç ve sorunlarını dinledi.
 
İl Milli Eğitim Müdürü Ayrıca okulun grafik ve fotoğraf atölyesini de ziyaret ederek bu alanın önemi ve gelecekteki çok güzel mesleklerden biri olduğunu öğrencilerin kendilerini geliştirmek için çok tasarım yapmalarını tavsiye etti
Müdür Vargeloğlu öğretmenlere teşekkür ederek, Çalışmalarda başarılarak dileyip okuldan ayrıldı.


Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler

 

ÜNYE HABER VE MEDYA AJANS Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız

G-0M8FWJ5EH7