23 Kasım 2021 Salı Saat: 09:42

Öğretmenlik, Gücünü Sevgiden Alan, Dünyanın En Kutsal Ve En Saygın Mesleklerinden Biridir

Valimiz Sayın Tuncay SONEL’in 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısı ile bir kutlama mesajı yayınladı.
Öğretmenlik, Gücünü Sevgiden Alan, Dünyanın En Kutsal Ve En Saygın Mesleklerinden Biridir
2. devre başlıyor

 Vali sonen 24 kasım öğretmenler günü dolayısı ile yayınladığı mesajı’nda, ‘’Öğretmenlik, gücünü sevgiden alan, dünyanın en kutsal ve en saygın mesleklerinden biridir.Bu onurlu mesleğin malzemesi insandır. Bulunduğu her ortamda mum misali kendi yanarak etrafını aydınlatan öğretmenlerimiz, geleceğimizin teminatı çocuklarımızı ve gençlerimizi, çağımızın gereklerine ve ihtiyaçlarına göre, milli ve manevi değerlerimizi benimseyerek özümsemiş bir şekilde yetiştiren, kutlu görevin yılmaz temsilcileridir.

Eğitim sisteminin temel taşını oluşturan öğretmenlik; emek, özveri, sabır ve hoşgörü isteyen, bedeli hiçbir maddi karşılıkla ölçülemeyecek kadar kıymetli, dünyanın her yerinde en itibarlı ve onurlu mesleklerin başında yer almaktadır. Öğretmenlerimiz, geleceği devralacak çocuklarımızı ve gençlerimizi sevgi ve fedakârlıkla, bilim ve teknolojiyi kullanan, insana saygılı, sorunlara neden-sonuç ilişkisi içinde çözüm üretebilen, araştıran, sorgulayan, milli ve manevi değerlerini bilen, bilimin ve aklın yol göstericiliğinden ayrılmayan çağdaş bireyler olarak yetiştiren ve bu doğrultuda geleceğe hazırlayan kutsal bir görevin mensuplarıdır.

Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk , “Öğretmenler!  Yeni nesil, sizlerin eseri olacaktır.” sözüyle öğretmenlerimizin üstlendiği görev ve sorumlulukların önemine işaret ederek, öğretmenlerimize duyduğu güveni ifade etmiştir.     

Öğretmen; öğrettiğinden ziyade, yetiştiren, eğiten, öğrencisinin sahip olduğu cevheri sabırla açığa çıkaran ve işleyen kişidir. Öğretmen; bilginin taşıyıcısı, memleketimizin ve milletimizin yüz akı, güçlü Türkiye’yi inşa edecek çocuklarımızı işleyen sanatkardır.

Bu duygu ve düşüncelerle, başta Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, ebediyete intikal etmiş ve görevi başında şehit olan öğretmenlerimizi rahmet, şükran ve minnetle yâd ediyor, bizlerin bugünlere gelmesinde  emeği olan öğretmenlerimizin,ülkemizin her köşesinde büyük bir özveriyle görevlerini ifa eden değerli öğretmenlerimizin ve fedakarca görevlerini yapıp emekliye ayrılan öğretmenlerimizin “24 Kasım Öğretmenler Günü” nü kutluyor, sağlık, huzur ve mutluluklar diliyorum.’’ Dedi.

Bu haber toplam 393 defa okunmuşturHaber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler

 

ÜNYE MEDYA HABER Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız