12 Ekim 2020 Pazartesi Saat: 14:44

ÜNYE, TÜRKİYENİN EN ŞEÇKİN TUR OPERATÖRLERİNE EV SAHİPLİĞİ YAPTI

Ünye Ticaret ve Sanayi Odasının ( ÜTSO ) öncülüğünde Ünye-Ordu FAM TRIP Projesi kapsamında 5-10 Ekim tarihleri arasında Türkiyenin en Seçkin 41 Tur Operatörü Ünye’ye gelerek Ordu’yu gezdi.
ÜNYE, TÜRKİYENİN EN ŞEÇKİN TUR OPERATÖRLERİNE EV SAHİPLİĞİ YAPTI

Ordu’nun tarihi ve doğal güzelliklerinin dünyaya açılması için uygulamaya konulan Ünye - Ordu FAM TRIP Projesi kapsamında bölgeye gelen 41 yerli ve yabancı tur operatörü 5 gün boyunca Ordu ’nun çeşitli yerlerini gezerek gelecek olan turistlerin güzergahlarını belirlemeye çalıştılar.

Başta Ünye olmak üzere Ordu ’nun Fatsa , Perşembe, Aybastı, Akkuş ilçelerinde gezdikleri her yere hayran kalan ekip bol bol oksijen depolarken hafızalarından silinmesin diye de fotoğraf ve video çekimleri yaptı lar.

Ünye Ticaret ve Sanayi Odasının önderliğinde, Ordu Valiliği, Ünye Kaymakamlığı ve Doka iş birliği ile yapılan bu organizasyonlarda 5 gün boyunca 41 tur operatörlerinin ceoları program sonunda Karadeniz’e ve Ordu ’ya hayran kaldık dediler.

Beş günün sonunda Ünye ’de gala yapan ekip değerlendirmelerde bulundular.

Ünye Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İrfan Akar “Bölgemiz turizm için çok güzel bir yer ancak reklamını yapamadığımız için, bu güzellikleri sizlere aktaramadığımızdan dolayı böyle bir proje ile önce sizlerin kalbini kaza nalım, önce sizlere bu güzellikleri tattıralım istedik ve galiba bunun ilk ayağını oluşturmaya başladık. Devamı artık sizlerin sayesinde olacak” dedi.

İlk defa Türkiye’de bu kadar acente bir araya geliyor diyen Karnak Turizm sahibi Serdar Ali Abet“ Aslen bende annem tarafından Ünye ’liyim bu şehre bir borcum olduğunu düşünüyorum. Bu organizasyon gerçekleşir mi diye düşünmedim değil, ancak Mustafa Kılıç önderliğinde yapılamayan yapıldı ve bir araya geldik. Burada bulunan firmaların en az yıllık cirosu 10 milyon dolar, bu eder 400 milyon dolar. Akıllı bir program yapan Ticaret odası başkanı İrfan Akar’ı kutluyorum” dedi.

Memleketime benim de bir faydam olsun diyerek yola çıktım diyen Mustafa Kılıç “ Ünye Ticaret ve Odasının bu organizasyonunu duyunca hemen arayıp irtibata geçtim, Çünkü Turizm Karadeniz’de sadece Trabzon’da var gibi gözüküyor, biz bu algıyı bugün burada kırdık. Bu organizasyon daha geniş olacaktı ancak bilindiği gibi Pandemi konusu bizi kısıtlamış oldu” dedi.

Trabzon’da yaptı ğımız hataları burada yapmayalım diyen TÜRSAB yönetim kurulu üyesi ve I-MICE Derneği 2.Başkanı Hüseyin Kurt “Karadeniz başlı başına bir turizm şehri, bazı yerlerde yapmış olduğumuz iyi işlerde var, kötü işlerimiz de var. Bizler buralardan ders çıkararak burada aynı hatalara düşmeyelim, doğayı koruyalım, gelecek nesillere güzellikler bırakalım” dedi.

Turizm için buraya geldik, ancak sadece bir şehir olarak düşünürsek hataya düşeriz diyen TÜROB Yönetim kurulu üyesi ve Barın Hotel Genel Müdürü Ayhan Hacıbektaşoğlu “ Ünye ve Ordu ’nun ilçelerine hayran kaldık, ancak bu sektörde gelecek olan Turlarımızı bir yere odaklarsak bu işi başaramayız, önce çevre illerimizi buraya dahil edeceğiz, daha sonra çevre ilçelerimizi olayın içine alacağız ve birlikte başaracağız. Buraya Dünya’daki kriz aşılır aşılmaz hemen bir yoğunluk beklemeyin. Bizler çalışmamızı yapacağız ancak sizlerde kendi eksikliklerinizi tamamlayacaksınız” dedi.

Beş gün boyunca gelen tur operatörleri ile birlikte geziyorum ve elimizden geldiğince sizleri ağırlamaya çalıştık diyen ÜNTİSAD dernek Başkanı Öznur Özkan “Ünye’mizin manyetik kumunu, sağlıkla ilgili bentonit kilimizi, yöremize ait ne varsa kısa zamanda da olsa anlatmaya çalıştık, onlardan çok şeyler öğrendik” dedi.

Aklınızda hep güzellikler kalsın diyen Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı “Bu kadar Turizmle ilgili ve bilgili kişileri karşımızda görmek bizleri onurlandırdı ve gururlandırdı. Başta tanışma gününde de söyledim, her şey dört dörtlük olamaz, bizimde eksiklerimiz vardır diye, şimdi son güne geldik, siz iyi olanları söylediniz bizlerin hoşuna gitti. Ancak eksiklerimizde mutlaka olmuştur, onları da bize söylerseniz telafi edelim isteriz. Çünkü bugün burada biz sizleri misafir ettik ancak yarın biz sizlerin misafirlerini ağırlayacağız, sizlerin söylediği bizlerin rehberi olacaktır” dedi.

Bu haber toplam 486 defa okunmuşturHaber Yorumları ( 1 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
hülya sevil 12.10.2020 15:00
ünye ve ordu için çok güzel bir gelişme tebrikler emeği geçenlere

Son Haberler

 

ÜNYE MEDYA HABER Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız