23 Mayıs 2021 Pazar Saat: 11:53

ÜNYE, FATSA, PERŞEMBE VE GÜLYALI PLAJLARI İÇİN NEDEN BAŞVURU YAPILMADI

2021 Yılı Türkiye Mavi Bayrak almaya hak kazanan Plajları açıkladı. Ordu’dan sadece Altınordu’da var.
ÜNYE, FATSA, PERŞEMBE VE GÜLYALI PLAJLARI İÇİN NEDEN BAŞVURU YAPILMADI
2. devre başlıyor

‘’Mavi Bayrak, Neden Sadece Altınordu ’ya Verildi,  Ordu ’da Altınordu ’dan Başka Plaj Yokmu?’’

Mavi Bayrak almaya hak kaza nan Plajlar içerisinden sadece Altınordu ’ mavi bayrak verilmesi haber inin ardından, Ordu Büyükşehir Belediyesi’nin Ordu İl genelinde sadece Altınordu ’da 2 Plaj için başvuru yapması  ve Ünye, Fatsa , Perşembe VE Gülyalı Plajları için başvuru yapmaması tepkilere neden olmaya başladı.

Ünye Turizm İşletmecileri Derneği (ÜNTİD )  Başkanı Adnan Sobi ‘’Mavi Bayrak, neden sadece Altınordu ’ya verildi’’ diyerek  Ordu Büyükşehir Belediyesinin bu tutumuna anlam veremediğini belirterek bir basın açıklaması yaptı .

Ünye Turizm İşletmecileri Derneği Başkanı Sobi yaptı ğı açıklamada, ‘’Üntid olarak İlimiz Büyükşehir Belediyesi olduğu günden beridir, Kültür ve Turizm Dairesi Başkanlığı'na ihtiyaç olduğunu söyledik. Çünkü, Ordu 'muz Turizmsel alanda gelişmekte olan ve bakir bir il. Bu durumun profesyonel bir kadro ve KORUMALI TURİZM MASTER PLANI uygulanarak yönetilmesi gerekmektedir.

Ordu Büyükşehir Belediyemizin numune noktası olan ve kriterleri bakımından hak eden diğer ilçelerimize karşı duyarsız kalışı, mevcut personelin saha hakimiyetinin olmayışının sonucu olarak Mavi Bayrak sayımızın Altınordu ile sınırlı kalmasına neden olmuştur.

Durum; sahanın yönetilemediğini gösteriyor. Her yıl Mayıs ayında açıklanan Mavi Bayraklı Plajlar listesinde maalesef bölgenin Resmi Turizm Kimliği olan, plaj, kamp ve karavan kenti Ünye 'mizden hiç bir plajın dahil edilmemiş olması üzüntü verici ve düşündürücü bir durumdur. Kaldı ki Manyetik Siyah Kumumuzla ilgili yaptı ğımız tüm tanıtım çalışmalarımızda plajlardan sorumlu olan Ordu Büyükşehir Belediyemizin duyarsız ve istişaresiz  kalması mavi bayrak sayımızın Altınordu ile sınırlı kalmasına neden olmuştur. Ünye , Fatsa , Perşembe ve Gülyalı İlçelerimizdeki plajlarımızla ilgili Büyükşehir Belediyemizin başvuru yapmaması sahanın yönetilemediğinin göstergesidir.

2021’de Türkiye’de 519 plaja Mavi Bayrak verildi. Uluslararası Mavi Bayrak Jürisi, 2021 yılı Uluslararası Mavi Bayrak Jürisi Mavi Bayrak ödüllerini açıkladı. Bu yıl Türkiye’de 486 plaj, 22 marina, 10 Turizm Teknesi ve 6 bireysel yatta Mavi Bayrak dalgalanacak”dedi.

Samsun’da 13, Ordu ’da 2 Mavi Bayrak olacak.

Ordu’da sadece Altınordu ilçesi 2 Mavi Bayrak’a sahip. Orta ve Doğu Karadeniz Bölgesinde Samsun geçen yıl olduğu gibi 13 Mavi Bayraklı Plaj, Ordu 2 Mavi Bayraklı Plajla 2021 yılı Turizm sezonuna merhaba diyecek. Mavi Bayraklı plajlar 33 önemli kritere sahiptir. Sezon içerisinde 15 gün ara ile deniz suyu analizlerinin yapılması, atıksu arıtma tesislerinin uygunluğu, hassas doğal alanların korunması, cankurtaran ve ilkyardım malzemeleri bulundurulması, acil durum planı, engelli olanakları, atıkların ayrıştırılması, çevre eğitimi ve bilgilendirme zorunlu kriterlerden bazılarıdır.

Dolayısıyla Ünye , Fatsa , Perşembe ve Gülyalı ilçelerimizdeki en az bir plajımız Mavi Bayrakla taçlandırılmalıydı.

Birlikte Ordu , Birlikte Turizm ise tüm ilçelerimize eşit mesafede ve hizmet kaygısında olunması gerektiğini düşünüyoruz...

2021 yılı turizm sezonunun Ünye , Ordu , Bölge ve Ülke Turizmimize hayırlı olmasını diliyorum.’’ İfadelerini kullandı.

-‘’ Ünye Medya Ajans , Ünye ’de Haber ’in Merkezi. Ünye ’den ve bölge’den haber leri anında Tüm Sosyal Medya hesaplarımızdan ve www.unyemedya.com İnternet Sitemizden takip edebilirsiniz. Haber değeri taşıyan Video, Resim ve Belgeler için Whatsapp Haber Hattımız 0553 760 0553’’-

Bu haber toplam 336 defa okunmuşturHaber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler

 

ÜNYE MEDYA HABER Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız