3 Temmuz 2021 Cumartesi Saat: 15:46

TARİHİ KİLİSE SANAT MÜZESİNE DÖNÜŞTÜRÜLDÜ

Altınordu ilçesi Taşbaşı Mahallesinde bulunan ve Ordu Büyükşehir Belediyesi himayesinde yeniden düzenlenen “Ordu Taşbaşı Sanat Alanı” gerçekleştirilen törenle kapılarını ziyaretçilerine açtı.
TARİHİ KİLİSE SANAT MÜZESİNE DÖNÜŞTÜRÜLDÜ

Ordu Taşbaşı Sanat Alanı açılışında konuşan ve sanat için çok önemli bir çalışmanın hayata geçtiğini belirten Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, “Taşbaşı Sanat Alanı Ordu ’nun sanatta Süper Lige çıkışıdır” dedi.

Programda ayrıca Büyükşehir Belediyesi uhdesinde Genel Sanat Direktörlüğü’nü Emin Öztürk’ün yaptı ğı ilk sergi olarak hazırlanan “Demo Sergi” açılışı da gerçekleştirildi.

Taşbaşı Sanat Alanı’nda gerçekleştirilen açılışa AK Parti Ordu Milletvekili Şenel Yediyıldız ve Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’in yanı sıra protokol üyeleri, sanatçılar, sanatseverler ve vatandaşlar katıldı.

SANAT DİREKTÖRÜ EMİN ÖZTÜRK: “HAYAL İLE BAŞLAYAN PROJENİN GERÇEKLEŞMESİ MUTLULUĞUNU YAŞIYORUZ”

Programın açılış konuşmasını gerçekleştiren Demo Sergisi Genel Sanat Direktörü Emin Öztürk, bir hayal ile başlayan projenin gerçekleşmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Taşbaşı Sanat Alanı’nın yerel ve evrensel kültürler arasında bir köprü kuracağının altını çizen Öztürk, alanın toplumla iç içe olan bir sanat merkezi olacağını söyledi.

BAŞKAN GÜLER: “ ORDU SANAT YOĞUNLUĞU ÇOK YÜKSEK BİR ŞEHİR”

Programda konuşan Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, Ordu ’nun sanat alanında çok önemli bir çalışmaya imza atıldığını söyledi.

Ordu’nun sanat yoğunluğunun çok yüksek olduğuna dikkat çeken Başkan Güler, “Benim için çok önemli ve anlamlı bir gün. Doğduğum ve büyüdüğüm Taşbaşı’nda Menekşe Sokakta geçirdiğimiz günlerin bir sanat merkezine dönüştüğünü görüyoruz. Bu çalışma Ordu ’nun sanatta Süper Lige çıkışıdır. Ordu bütün güzelliklere layık bir şehir, hatta daha fazlasına layık bir şehir. Biz bunu gerçekleştirmek için elimizden geleni yapacağız. Sanatın evrensel bir dili var, gönülleri okşayan mesajları var ve aynı zamanda da bir kalite belgesi olarakta dünyadaki bütün gelişmiş şehirler arasında bir skalası bir cetveli var. Bu cetvelde Ordu çok önde. Bu güzel ve mütevazi şehir, sanat yoğunluğu çok yüksek bir şehir. Biz buna layık olmaya çalışacağız. Bugün bir dönüm noktası. Türkiye’de ve dünyada çok kişi buradaki sanatkarların eserleriyle Ordu ’yu çok öne çıkaracaklar. Bundan sonra işimiz daha zor. Çok öne çıkmış Ordu ’nun bireyleri olarak ona layık olacak niteliğe ve niceliği ortaya kayacağız” dedi.

Konuşmalarının ardından Taşbaşı Sanat Alanı ve Demo Sergi kurdele kesimi ile ziyarete açıldı.

Program Türkiye’nin 32 değerli sanatçısının birçok eserinin yer aldığı Demo Sergi’nin gezilmesinin ardından sona erdi.


Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler

 

ÜNYE HABER VE MEDYA AJANS Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız

G-0M8FWJ5EH7