HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
15 Mart 2023 Çarşamba Saat: 10:02

ÜNYE BELEDİYESİNDEN ATIK TOPLAMA KAMPANYASI

30 Mart Sıfır Atık Haftası dolayısıyla Ünye Belediyesi “Atık Toplama” kampanyası başlattı. Kampanya kapsamında 13-30 Mart tarihleri arasında atık toplama etkinliği yapılacak. 30 Mart tarihinde ise Ünye Cumhuriyet Meydanı'nda ger
ÜNYE BELEDİYESİNDEN ATIK TOPLAMA KAMPANYASI

Türkiye’nin iklim değişikliği ile mücadele ve sürdürülebilir kalkınma planları kapsamında Birleşmiş Milletlere sunduğu “Sıfır Atık” kararı TBMM’de kabul edilmişti. 105 ülkenin destek verdiği bu karar sonrası 30 Mart günü “Uluslararası Sıfır Atık Günü” olarak tüm dünyada kutlanacak. Böylece Sıfır Atık Hareketi küresel bir çevre hareketi haline gelmiş oldu.

Ünye Belediyesi Projeye Destek Veriyor

Ünye Belediyesi de “Sıfır Atık” hareketi kapsamında kampanya başlattı. 13-30 Mart tarihleri arasında ilçe genelinde atık toplama çalışmaları yürütülecek. Belirtilen tarihler arasında; Plastik Atık, Metal Atık ve Bitkisel Atık Yağ kategorilerinde atıklarını toplayıp 30 Mart 09:00-15:00 saatleri arasında Cumhuriyet Meydanı’na getiren vatandaşların atıkları tartılarak teslim alınacak ve dereceye giren vatandaşlar belirlenmiş olacak. Aynı gün Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı ’nın katılımlarıyla dereceye giren vatandaşlara hediyeleri takdim edilecek.

Başkan Tavlı; “Tüm Vatandaşlarımızın Kampanyaya Katılımlarını Bekliyoruz”

Sıfır Atık projesinin önemine dikkat çeken Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı , “Atıkların geri dönüşüm ve geri kaza nım süreci içerisinde değerlendirilmeden bertarafı, hem maddesel hem de enerji olarak ciddi kaynak kayıpları yaşanmasına neden olmaktadır. Dünya üzerinde nüfus ve yaşam standartları artarken, tüketimde de kaçınılmaz şekilde bir artış yaşanmakta ve bu durum doğal kaynaklarımız üzerindeki baskıyı artırarak dünyanın dengesini bozmaktadır. Bu durum göz önüne alındığında doğal kaynakların verimli kullanılmasının önemi daha da ortaya çıkmaktadır. Bu nedenledir ki, son yıllarda tüm dünyada sıfır atık uygulama çalışmaları hem bireysel, hem kurumsal hem de ilçemiz genelinde yaygınlaşmaktadır. İsrafın önlenmesini ve doğal kaynakların daha verimli kullanılması adına başlattığımız bu kampanyaya bütün vatandaşlarımızın katılımını bekliyoruz.”

Kategorilerine göre ise hediyeler şu şekilde olacak;

Plastik Ambalaj Atığı Kategorisinde;

Birinciye: Tablet

İkinciye: Scooter

Üçüncüye: Top Seti

Dördüncüye: Satranç

Metal Ambalaj Atığı Kategorisinde;

Birinciye: Scooter

İkinciye: Top Seti

Üçüncüye: Satranç

Bitkisel Atık Yağ Kategorisinde;

Birinciye: Bisiklet

İkinciye: Scooter

Üçüncüye: Top Seti

Dördüncüye: Satranç

verileceğini duyuruldu.

Ünye Medya Haber Hamit ERKUŞ

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 197 defa okunmuşturAnahtar Kelimeler : ÜNYE, BELEDİYESİNDEN, ATIK, TOPLAMA, KAMPANYASI

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler

 

ÜNYE MEDYA HABER Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız