pc 1

HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
15 Ocak 2022 Cumartesi Saat: 12:55

Kalp Ameliyatları Artık Ordu’da yapılabilecek

ODÜ Eğitim ve Araştırma Hastanesine, Kardiyovasküler Cerrahi (KVC) Ameliyathanesi ile Yoğun Bakım Ünitesi Açıldı.
Kalp Ameliyatları Artık Ordu’da yapılabilecek

Ordu’da ODÜ Eğitim ve Araştırma Hastanesine yapılan 3. Basamak Kardiyovasküler Cerrahi (KVC) Ameliyathanesi ile Yoğun Bakım Ünitesinin açılışınıı Vali Tuncay Sonel, yaptı.


Sağlık Bakanlığı-ODÜ Eğitim ve Araştırma Hastanesinde gerçekleştirilen programa Vali Tuncay Sonel, AK Parti Ordu Milletvekili Şenel Yediyıldız, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, ODÜ Rektörü Prof. Dr. Ali Akdoğan, Altın ordu Kaymakamı Erkan Karahan, İl Emniyet Müdürü Doğu Ateş, Stajer Kaymakam Şule Demirtaş, ODÜ Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Niyazi Taşçı, İl Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Kasapoğlu ve sağlık çalışanları katıldı.

 

Sağlık Bakanlığı-ODÜ Eğitim ve Araştırma Hastanesine yapılan 3. Basamak Kardiyovasküler Cerrahi (KVC)  Ameliyathanesi ile Yoğun Bakım Ünitesinin açılış programında bir konuşma yapan Vali Tuncay Sonel, “Devlet-vatandaş işbirliği ile başta eğitim olmak üzere sağlıkta da güzel işler yapılıyor. Bu ameliyathanenin yapılmasında emeği geçen bütün Ordu lu hemşerilerimize şükranlarımı sunuyorum. Ayrıca, yapımı hızla devam eden 900 yataklı Şehir Hastanemiz için verdiği destekten dolayı da Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve Sağlık Bakanımız Sayın Dr. Fahrettin Koca’ya yöre halkınız adına teşekkür ediyoruz. Ordu Şehir Hastanesinde de çalışmalar hızlı bir şekilde devam ediyor. Kimin emeği varsa hepsinden Allah razı olsun. ” dedi.

 

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler de yaptığı konuşmada, “Hem çok kıymetli hekimlerimiz var, operatörlerimiz var. Hem de modern, en son yeniliklerle donatılmış bir ameliyathane. Bu bakımdan artık il dışına gitmeye gerek yok. Bizim için son derece mutluluk verici bir hizmet. Herkese teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

 

Açılış programında ODÜ Kalp Damar Cerrahisi Ana Bilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Kaptanıderya Tayfur, 3. Basamak Kardiyovasküler Cerrahi (KVC) Ameliyathanesi ve Yoğun Bakım Ünitesi ile ilgili davetlilere detaylı bilgi verdiği konuşmasında; “Yeni açılan Kalp Damar Cerrahisi ünitemizde şu anda 5 tane yoğun bakım yatağımız, bir tane son sistem döşenmiş bir ameliyathanemiz mevcut” diyen Tayfur, “Her gün iki tane açık kalp ameliyatı yapılabilecek kapasitede. Bunun dışında her türlü damar ameliyatları da ameliyathanemizde yapılmakta. Buranın haricinde de 13 yataklı servisimiz mevcut. Yoğun bakımdan şifa ile çıkardığımız hastaları servisimizde takip edip ondan sonra taburcu ediyoruz. Bu ameliyathane Ordu ’da, belki de bölgedeki en son sistemle, donanımlarla donanmış vaziyette, hiçbir eksiği olmayan bir ünite. Üniteyi şehrimize kaza ndıran, katkısı olan herkese çok teşekkür ediyoruz. 3. Basamak Kalp Damar Cerrahisi Ameliyathanesi ve Yoğun Bakımını, sayın büyüklerimizin destekleri ile açmış bulunmaktayız. Yıllardır Ordu ’ya hizmet veren bir hekim olarak çok mutluyuz. Bu saatten itibaren kalp ameliyatı için hastaların Ordu ’dan herhangi bir şehre gitmesine gerek kalmayacak. Her türlü ameliyatı yapmaya teknik donanımımız, cihazlarımız ve ekibimizle hazırız. Bundan sonra hep beraber Ordu ’ya hizmet vermeye devam edeceğiz”ifadelerini kullandı.

Bu haber toplam 183 defa okunmuşturHaber Yorumları ( 1 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Saadet Yeşil 15.01.2022 13:16
çok güzel inşallah ünye ye de bir kardioloğ getirirsiniz

Son Haberler

 

ÜNYE MEDYA HABER Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız