23 Temmuz 2022 Cumartesi Saat: 17:12

TÜRKİYE’NİN EN BENZER İKİZLERİ ONLAR SEÇİLDİ.

Ünye Belediyesi tarafından bu yıl 6.sı organize edilen “En Benzer İkizler” yarışması gerçekleştirildi. Türkiye’de bir örneği daha olmayan yarışmaya çevre il ve ilçelerin yanı sıra yurt dışında yaşayan gurbetçiler de ilgi gös
TÜRKİYE’NİN EN BENZER İKİZLERİ ONLAR SEÇİLDİ.

İki Kategoride Yapıldı

Ünye 21. Uluslararası Kültür, Sanat ve Turizm Festivali kapsamında düzenlenen yarışmanın jüri üyeliğini Ünye Belediyesi Plan ve Proje Müdürü Sibel Cerrahoğlu, Ünye Kent konseyi Başkanı Mimar Sevindik Diktepe Demir, Aile Hekimi Doktor Muhterem Uysal ve Aile Hekimi Doktor Yasemin Şahin yaptı. Yarışma 12 yaş altı ve 12 yaş üstü olarak iki kategoride yapıldı.

 

Dereceye Girenlere Kupa ve Altın Ödülü

12 yaş üstü kategorisinde Gülten Abasız ile Ayten Keskin 37 puanla birinci, Şeyma ile Şeyda Çıraklı 34 puanla ikinci,  Elda Gülmez ve Selda Kılıç 33 puanla üçüncü oldu.

 

12 yaş altı kategorisinde 40 tam puan alan Yavuz Ali ve Ebubekir Işık birinci, Berat ve Miraç Durukan Ecrin Su ve Ceylin Su, yarışmada ikinci oldu.

 

İkiz kardeşi Talip Aydın ile yarışma organizatörlüğünü üstlenen Ahmet Aydın yaptığı konuşmasında, “2014 yılında ilçemizde en benzer ikizler yarışmasını yaptık. Daha sonra Türkiye en benzer ikizler yarışması yaptık. Bu yarışma Türkiye’de ve Dünya’da sadece Ünye ’de yapılıyor. Bizim buradaki amacımız ikizlerimize özgüven kaza ndırmak, Ünye ’yi tanıtmak. Ünye her tarafta duyulsun ikizler kenti olsun” dedi.

 

Yarışmada dereceye girenlere ödülleri Ünye Belediye Başkan Yardımcıları Ali Kemal Mehel, Orhan Gürel ve Ahmet Şahin tarafından takdim edildi.

 

Yarışma ödüllerin takdimi ve toplu fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.

 

Bu haber toplam 519 defa okunmuşturHaber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler

 

ÜNYE MEDYA HABER Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız